Firmowy podcast - studio nagrań Warszawa
7.12.2022
Podcast to świetnie rozwiązanie wspierające marketing B2B, dobry PR firmy oraz zaufanie wśród klientów. Jak zrobić podcast firmowy, który będzie brzmiał profesjonalnie i dlaczego warto?

Dlaczego podcast firmowy?

Podcast to łatwo dostępna i stosunkowo krótka forma audio, która od kilku lat cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Podcastów słucha obecnie aż 1/4 Polaków. Wśród nich również prezesi firm, menadżerowie i osoby decyzyjne w biznesie. Jest to więc łatwa droga, aby zaprezentować swoją markę szerokiemu gronu odbiorców, zazwyczaj niedostępnemu dla działu sprzedaży.

Krótka forma podcastów (jeden odcinek zazwyczaj trwa do 30 minut) pozwala słuchać ich w drodze do pracy, lub pomiędzy obowiązkami domowymi. Podcasty są więc idealnie dopasowane do obecnego stylu życia i natłoku informacji.

Podcast brandowany logiem firmy świetnie przyczynia się do wzrostu credibility oraz rozpoznawalności marki. Zaproszenie gości prowadzących podcast, którzy są znawcami danego tematu pozwoli na potwierdzenie eksperckiego wizerunku w sieci oraz da materiał do content marketingu firmy

Jak zrobić podcast dla firmy?

Aby stworzyć podcast potrzebny jest profesjonalny sprzęt do nagrań oraz odpowiednio przygotowane akustycznie pomieszczenie.

Tworząc podcast dla firmy najłatwiej jest wynająć już istniejące i profesjonalne studio nagraniowe. Dzięki temu mamy gwarancję, że zaproszeni goście będą czuli się komfortowo, a firma zaprezentuje się profesjonalnie przed zaproszonymi do podcastu goścmi.

W PICK A VOICE można wynająć studio nagrań (Warszawa), które wykona profesjonalne nagranie podcastu, jego montaż oraz dodatkie takie jak muzyka i nagranie lektora.

bank głosów online i studio nagrań

Zamówienie podcastu w studio nagrań

Aby zamówić nagranie podcastu w studio nagraniowym dobrze jest ustalić wcześniej poniższe zagadnienia. W ten sposóļ łatwiej będzie dostać wycenę, czyli dowiedzieć się ile właściwie kosztuje podcast, który chcesz zamówić

1. Ustal ile osób będzie brało udział w podcaście

Czy prowadzący podcast będzie jeden, czy może kilku? Ilu gości powinno pomieścić studio? Niektóre studia nagrań mogą być za małe aby obsłużyć trzy osoby. Zorientuj się więc wcześniej, czy nagranie kilku osób naraz będzie możliwe. Dla przykładu, w studio nagrań PICK A VOICE w Warszawie można zrealizować podcast z czterema osobami.

2. Scenariusz podcastu

Każdy odcinek powinien mieć scenariusz, albo chociaż jego zarys. Zastanów się o czym chcesz powiedzieć słuchaczowi. Jaki komunikat będzie istotny z punktu widzenia marketingu firmy? Przygotowując scenariusz podcastu pamiętaj, że jeden odcinek nie powinien być dłuższy niż 30 minut.

3. Muzyka do podcastu

Obecnie standardem jest umieszczanie charakterystycznej muzyki w intro i outro podcastu. Muzyka powinna być odpowiednio dobrana do tematyki podcastu i być taka sama we wszystkich odcinkach. Profesjonalne studio nagrań powinno móc zaproponować zakup podkładu muzycznego w ramach swoich usług.

4. Ile trwa nagranie odcinka podcastu?

Jest to istotne pytanie z punktu widzenia ustalania terminów. Zazwyczaj nagranie 30 minutowego podcastu w studio zajmuje 1 godzinę. Do tego należy doliczyć ok. 30 minut przed nagraniem na zapoznanie się prowadzących z goścmi, lub po prostu napicie się kawy i przegadanie na gorąco scenariusza odcinka.

5. Wynajem studio do nagrań podcastu

Dzięki dużej popularności podcastów wynajem studia jest możliwy właściwie w każdym polskim mieście. W Warszawie znajduje się studio nagrań PICK A VOICE, z którym możesz skontaktować się pod info@pickavoice.com Szukając studia do podcastu zwróć uwagę na adaptację akustyczną pomieszczenia do nagrań. Obejrzyj zdjęcia studia i sprawdź czy na ścianach wiszą prostokątne panele akustyczne lub czy puste powierzchnie są wyklejone piankami typu piramidki, albo kwadraty o ściętych krawędziach. Odpowiednia akustyka jest niesamowicie ważna i ma decydujące znaczenie dla jakości nagrania podcastu.

studio nagrań pick a voice miejsce do nagrywania lektorów baza głosów

Autorką artykułu jest Kalina zajmująca się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

Masz pytania?

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

email:

info@pickavoice.com