FAQ

Spis treści:

Co napisać w mailu do wyceny?
Ile kosztuje nagranie lektora?
Jaki jest czas realizacji nagrania lektorskiego?
Jak zamówić nagranie lektorskie?
Czy mogę dostać nagranie na jutro?
Czy dany lektor jest dostępny?
Co to znaczy “pole eksploatacji”?
Czym różni się licencja „internet podstawowy” od „internet premium”?

Najczęściej zadawane pytania:

Co napisać w mailu do wyceny?


W mailu do wyceny nagrania lektorskiego prześlij nam:

 • Tekst, lub szkic tekstu, lub tekst przed tłumaczeniem. Jeśli nie masz tekstu to napisz ile orientacyjnie będzie miał znaków, albo ile minut ma trwać nagranie. Bez choćby orientacyjnej informacji o objętości tekstu nie jesteśmy w stanie podać żadnej wyceny.
 • Informację gdzie będzie wykorzystywane nagranie. Np. „Nagranie do filmu na stronę klienta”, albo „nagranie do centrali telefonicznej”. Możesz też wskazać pole eksploatacji z listy w naszym cenniku co przyspieszy wycenę.
 • Imię lektora z naszej strony jeśli masz kogoś na oku, lub prośbę o przesłanie próbek lektorów w wybranym języku i o wybranej płci.

Przydadzą się też takie informacje jak:

 • Czy nagrywamy lektora pod film? Jeśli tak to czy w tekście są wskazane czasówki?
 • Czy nagranie ma mieć jakieś ramy czasowe? Np. „nagranie nie powinno być dłuższe niż 60 sekund.”
 • Czy masz jakieś wskazówki co do interpretacji lektorskiej? (np. „energicznie, smutno, poważnie” etc.)
 • Czy nagranie ma być podzielone na mniejsze pliki? Jeśli tak to czy w tekście ten podział jest jasno opisany?

Po wybraniu głosu lektorskiego i zaakceptowaniu wyceny sprawdzamy wymowę nazw własnych i opracowujemy interpretację. Wykonujemy nagranie i sprawdzamy je pod kątem zgodności z tekstem. Wycinamy mlaski  i odszumiamy nagranie po czym wykonujemy profesjonalny mastering i przesyłamy gotowe do użycia pliki.

Ile kosztuje nagranie lektora?


Koszt nagrania zależy od kilku rzeczy:

 1. Pola eksploatacji, czyli tego gdzie będzie wykorzystywane nagranie. Dokładną listę pól eksploatacji znajdziesz w naszym cenniku.
 2. Liczby znaków w tekście. Bez choćby orientacyjnej informacji o objętości tekstu/ ilościu spotów/ długości nagrania nie jesteśmy w stanie podać żadnej wyceny.
 3. Stawki wybranego lektora. Nasi lektorzy występują w kilku kategoriach cenowych (np. PL od 370zł netto). Dokładny opis kategorii cenowych znajdziesz w naszym cenniku.

 

Jaki jest czas realizacji nagrania lektorskiego?

Nagrania realizujemy zazwyczaj w ciągu 1-2 dni roboczych (w zależności od wyboru lektora). Na dłuższe teksty (np. 20-40 stron) trzeba poczekać ok. 4-5 dni roboczych.

Jak zamówić nagranie lektorskie?

 1. Wybierz głos z Banku Głosów, kliknij „Więcej” i skorzystaj z formularza kontaktowego. Możesz też poprosić nas o radę pisząc na info@pickavoice.com. W odpowiedzi na Twoją wiadomość w ciągu 15 minut wyślemy do Ciebie wycenę i próbki lektorów.
 2. Zamówienie składa się mailowo, bez rejestracji. Wystarczy, że w odpowiedzi na naszego maila z wyceną potwierdzisz zlecenie abyśmy mogli rozpocząć realizację.
 3. Gotowe nagranie przesyłamy w formie linku do Google Drive w ciągu czasu realizacji określonego w wycenie. Zazwyczaj są to 1-2 dni robocze. Pliki są profesjonalnie obrobione i gotowe do użycia.

 

Czy mogę dostać nagranie na jutro?

Oczywiście! Zawsze mamy jakiś głos na posterunku. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie aby ustalić szczegóły.

Czy dany lektor jest dostępny?

Co tydzień w poniedziałek rano aktualizujemy dostępność naszych lektorów na dany tydzień. Dzięki dokładnej selekcji większość lektorów jest zawsze dostępna. Skontaktuj się z nami aby potwierdzić termin nagrania.

Co to znaczy “pole eksploatacji”?


Pole eksploatacji to obszar na jakim będzie wykorzystywane nagranie np. telewizja, radio, czy internet. Różne pola eksploatacji mają różne stawki za prawa autorskie do nagrania. Dokładną listę cen i pól eksploatacji znajdziesz w naszym cenniku.

 

Czym różni się licencja „internet podstawowy” od „internet premium”?


Internet podstawowy – nagranie można wykorzystać w całym internecie, ale bez płatnych kampanii reklamowych takich jak np. GoogleAds, Pre-rolle na Youtubie, posty sponsorowane w mediach społecznościowych (np. Facebooku bądź Instagramie), płatna promocja w filmach i na platformach VOD i wszelkich innych formach płatnej reklamy. Licencja „internet podstawowy” nie ma ograniczeń czasowych.
Przykład 1: nagranie na stronę internetową i YouTube klienta, które nie będzie pokazywane jako część kampanii GoogleAds albo post sponsorowany na Facebooku;

Przykład 2: nagranie na wewnętrzną platformę firmy;

Internet premium – nagranie można wykorzystać bez ograniczeń czasowych w całym internecie, oraz przez 12 miesięcy w płatnych kampaniach reklamowych takich jak np. GoogleAds, Pre-rolle na Youtubie, posty sponsorowane w mediach społecznościowych (np. Facebooku bądź Instagramie), płatna promocja w filmach i na platformach VOD i wszelkich innych formach płatnej reklamy. Po 12 miesiącach licencja „internet premium” przechodzi na licencję „internet podstawowy”. Aby przedłużyć licencję „internet premium” należy dokupić jej przedłużenie co zazwyczaj kosztuje 50% stawki wyjściowej nagrania.

Przykład 1: nagranie na stronę internetową i YouTube klienta, które będzie również elementem postu sponsorowanego na Facebooku;

Przykład 2: nagranie do reklamy pokazywanej przed filmami na YouTube;

Ile kosztuje przedłużenie licencji na kolejny rok?

Koszt przedłużenia licencji na kolejne 12 miesięcy to 50% stawki wyjściowej za daną licencję.

Jak zostać lektorem w naszym banku głosów?

Współpracujemy tylko z profesjonalnymi lektorami. Jeśli masz zbudowane portfolio prześlij nam je na info@pickavoice.com Odezwiemy się jeśli będziemy zainteresowani współpracą.

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Pick a Voice zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący. Podejmując współpracę z Pick a Voice akceptują Państwo regulamin współpracy.