Usługi dodatkowe w banku głosów
21.12.2022
Jak oszczędzić czas i pieniądze w projekcie? Zlecić jak najwięcej jednemu podwykonawcy! Z tego posta dowiesz się jak jeszcze bank głosów może Ci pomóc.

Studio nagrań i usługi dodatkowe

Samo nagranie lektorskie to może być za mało żeby lektor nadawał się do reklamy. 

Dźwięk w nagraniu powinien zostać odpowiednio obrobiony, aby uzyskał radiowe brzmienie i był profesjonalny.

W studio nagrań PICK A VOICE obróbka dźwięku jest zawsze darmowa. Dzięki temu nie potrzebujesz dodatkowych osób, które będą spędzać czas nad montażem, edycją, czy poprawieniem nagrania.

Nagrania otrzymasz w formie sprawdzonej z tekstem, zmontowanej, z wyciętymi “brudkami” i z masteringiem, czyli w formie gotowej do użycia.

Usługi dodatkowe do nagrania lektorskiego

Baza głosów lektorskich dysponująca profesjonalnym studio nagrań i doświadczonymi realizatorami dźwięku może zdjąć jeszcze więcej pracy z rąk Twoich i Twoich pracowników. 

Korzystając z poniższych usług dodatkowych możesz otrzymać nie tylko nagranie, ale i gotowy film, albo spot reklamowy. 

Takie pliki można od razu prezentować klientowi i szybko zamykać projekt.

Nagranie lektorskie pod czasówkę filmu

Jeśli nagrywasz lektora do gotowego filmu, ułatwi Ci życie jeśli otrzymasz nagranie pasujące czasowo do istniejącego obrazka. Dzięki temu nie będziesz musiał go przemontowywać i praca pójdzie znacznie łatwiej, a samo nagranie będzie brzmieć bardziej naturalnie.

Aby poprawnie wykonać nagranie lektora do filmu należy umieścić w tekście timingi. Timing, czyli tzw. “czasówka” to wyraźne opisanie w którym miejscu w czasie ma się pojawić która kwestia. Wygląda to zazwyczaj w sposób następujący.

00:01:01: Kwestia lektora, która ma zacząć się w pierwszej minucie i pierwszej sekundzie.

00:02:06 Kwestia lektora, która ma zacząć się w drugiej minucie szóstej sekundzie.

Warto też naczytać sobie głośno tekst, aby sprawdzić czy lektor realnie zmieści się w wyznaczonym czasie. Nie chcemy chyba żeby nagranie brzmiało jak ulotka leków prawda?

Jeśli nagranie było tłumaczone, warto porównać czy liczba znaków w tekście po nagraniu nie urosła. Tekst przed i po tłumaczeniu powinien mieć mniej więcej tą samą liczbę znaków. Często po tłumaczeniu na hiszpański lub niemiecki tekst wydłuża się i nie pasuje do filmu. Takim problemom należy zapobiegać na etapie tłumaczenia. 

Podział na mniejsze pliki

Przygotowujesz szkolenie na 250 slajdów? Zapytaj studio nagrań o stworzenie pociętych plików. Prawdopodobnie studio zrobi to dużo szybciej niż Ty, zaznaczając miejsca cięcia już na etapie nagrania czy montażu.

Dzięki temu otrzymasz pliki gotowe do przekazania deweloperom lub umieszczenia w systemie.

Najłatwiej jest przygotować opis podziału na mniejsze pliki w formie tabeli. Tworzymy dwie kolumny. W pierwszej umieszczamy numer/ nazwę pliku, w drugiej tekst dla lektora.

Dzięki temu unikniesz pomyłek przy numeracji i łatwo będzie Ci odnaleźć się w plikach przygotowanych przez bank głosów.

Zgranie do pliku video 

Nie masz pod ręką montażysty? Jeśli zamawiasz nagranie lektora do filmu to warto ułatwić sobie pracę i poprosić bank głosów o export w formie video.

Studio nagrań “doklei” lektora do istniejącego filmu i przekaże Ci pliki w formacie video MP4.

Taki plik będzie gotowy do przekazania klientowi lub umieszczenia w internecie co zaoszczędzi Ci dużo czasu i udziału dodatkowych podwykonawców.

Lektor z podkładem muzycznym

Muzyka do reklamy może w dużej mierze przekazać więcej emocji niż film i nadać jej innego wymiaru.

Dobry bank głosów nie tylko przygotuje nagranie lektora, ale i zaproponuje odpowiednią muzykę w kilku wariantach do wyboru.

Nagranie lektorskie - jak zamówić?

Odwiedź nasz BANK GŁOSÓW aby

posłuchać przykładowych głosów lektorskich,

sprawdzić ich cenę

i zamówić nagranie.

Możesz też napisać na info@pickavoice.com a nasze ekspertki na pewno udzielą Ci pomocy.

Kontaktując się z bankiem lektorów daj im znać jakie jest pole eksploatacji i liczba znaków w tekście. Dzięki temu otrzymasz nagranie szybciej i sprawniej.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

email:

info@pickavoice.com