Nagranie lektorskie – ile kosztuje?
12.10.2020
Cena za nagranie lektorskie może zależeć od wielu czynników. Z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę i poznasz orientacyjny cennik studia nagrań. Kliknij i zobacz więcej ????

Lektor do reklamy, czy prezentacji?

Pytając o wycenę nagrania lektorskiego zacznij od ustalenia pola eksploatacji. Gdzie będzie wykorzystywane nagranie? Najtańsze są nagrania do użytku wewnętrznego i internetu (od 370 netto). Najdroższą pozycją w cenniku będzie nagranie do reklamy telewizyjnej (od 1400 netto). 

W naszym banku głosów najczęściej zamawiane są głosy lektorskie do internetu. Warto dopytać klienta w jaki dokładnie sposób planuje wykorzystać nagranie w internecie. Wyceny internetowe dzielimy w zależności od pola eksploatacji na „internet podstawowy” i „internet premium”. Stawka podstawowa za krótkie nagranie w pakiecie „podstawowym” to 370 netto. Skorzystaj z tej usługi jeśli planujesz wykorzystać nagranie w filmie, który pojawi się na stronie internetowej, albo kanale YouTube, ale nie będzie promowany w płatnych kampaniach (takich jak np. reklamy pre-roll, czy sponsorowane linki). Jeśli nagranie to typowa reklama, która pojawi się w płatnych kampaniach (np. reklama przed filmem na VOD lub YouTube, kampania Facebook Ads) należy liczyć się z wyższą stawką (od 850 netto w pakiecie „internet premium”).

Liczba znaków a cena nagrania

Kolejnym ważny aspektem jest liczba znaków w tekście. Cena za nagranie będzie się różniła w zależności od liczby stron rozliczeniowych (1 strona rozliczeniowa = 1800 znaków ze spacjami). Nie przejmuj się jeśli Twój tekst jest długi. Dobry bank głosów weźmie to pod uwagę i zaproponuje adekwatną cenę wynikającą ze specjalnego algorytmu, który zmniejsza cenę jednostkową wraz z rosnącą liczbą stron. Dlatego korzystniejsze finansowo jest zawsze przesyłanie większych pakietów tekstu niż nagrywanie tego samego projektu w rozbiciu na kilka zleceń. Przykładowo z tańszym lektorem nagranie 1 strony e-learningu będzie kosztować 370 netto, ale za to koszt nagrania 3 stron wyniesie już tylko 650 netto. Tabelkę z dokładnymi stawkami znajdziesz w naszym cenniku.

młoda kobieta nagrywa nagranie lektorskie przed mikrofonem w studio nagrań pick a voice

Ile zarabia lektor?

Różni lektorzy mają różne stawki. Dlatego zazwyczaj w studio nagrań lektorskich głosy są podzielone na różne kategorie cenowe. Nasz bank głosów oferuje przejrzysty podział na lektorów „Ekonomia”, „Biznes” i „Premium”. Z lektorami „Ekonomia” najtańsze nagranie kosztuje 370zł netto. Z lektorami „Biznes” – 610zł netto. Głos lektora premium (taki jak np. Krystyna Czubówna, czy Tomasz Knapik) wymaga zazwyczaj indywidualnej wyceny.

Ile kosztuje niestandardowe nagranie?

Nagranie lektorskie często wiąże się z pewnymi niuansami wynikającymi z praw autorskich i wymogów klienta. Jeśli masz wątpliwości najlepiej skontaktować się z bankiem głosów mailowo lub telefonicznie. Wiemy jak cenny jest czas i jak często potrzebna jest szybka wycena dlatego nasi eksperci odpowiadają na wszelkie zapytania w ciągu 15 minut.

Dokładny cennik nagrań lektorskich

Ze względu na wspomniane wyżej niuanse nie każdy bank głosów decyduje się żeby umieścić pełny cennik nagrań lektorskich na swojej stronie. Nasze studio stawia na czytelność i przejrzyste zasady dlatego z ceną za lektora z każdej kategorii zapoznasz się w cenniku.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

Masz pytania?

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

email:

info@pickavoice.com