Nagrania lektorskie cennik 2023
09.05.2023
Ile kosztuje usługa lektorska w 2023 roku?

Ceny nagrań lektorskich w 2023 roku

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego nagrania lektorskiego, być może interesuje Cię, ile kosztuje lektor do reklamy w Polsce. Ceny mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak długość tekstu, doświadczenie lektora czy pole eksploatacji czyli gdzie nagranie będzie wykorzystane. W tym artykule przedstawimy orientacyjny cennik na rok 2023 oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące nagrywania lektorów.

Ile kosztuje nagranie lektorskie w 2023 roku?

Ceny nagrania lektorskiego w Polsce zależą od wielu czynników. Proste nagranie do internetu może kosztować ok. 370 – 560zł netto z lektorem polskim. Nagranie lektora native speaker po angielsku, francusku, czesku, czy w innym języku zagranicznym to koszt ok. 725zł netto.

kobieta przed mikrofonem w studio lektorka reggie

Ostateczna cena zależy od:

Pola eksploatacji – czyli gdzie nagranie będzie wykorzystane; nagranie do reklamy telewizyjnej będzie droższe niż lektor do centrali telefonicznej. Sprawdź szczegóły w naszym cenniku.

Długości tekstu – im dłuższy tekst tym nagranie będzie droższe. Dokładną rozpiskę nagrań lektorskich do 10 stron znajdziesz w tabeli.

Wybranego lektora – cena za głos znanego lektora jak Jacek Brzostyński, czy Krystyna Czubówna będzie inna niż za lektora z niższej półki cenowej o mniej znanym głosie. W naszym Banku głosów możesz filtrować głosy po cenie i dobrać odpowiedni głos do swojego budżetu.

Studio nagrań oferujące nagrania lektorskie posiada zazwyczaj własną bazę głosów, w której można znaleźć różne typy głosów, w tym m.in. lektorzy polscy, znani lektorzy premium oraz lektorzy zagraniczni. Za pomocą filtrowania w Banku Głosów można wybrać lektora w odpowiedniej cenie, płci oraz języku.

Najpopularniejsze głosy lektorów w Polsce

W Polsce najpopularniejszymi głosami lektorów są lektorzy o barwach głosu od neutralnego po basowe. Wśród lektorów największą popularnością cieszą się męskie głosy o niskiej barwie, ale też kobiety o głosie miłym dla ucha i charyzmie. Wiele agencji oferujących nagrania lektorskie ma w swojej bazie znanych polskich lektorów, takich jak np. Filip Kosior, Jarosław Łukomski, czy Marta Król.

Jak zamówić nagranie lektorskie?

Aby zamówić nagranie lektorskie, warto skorzystać z usług profesjonalnej bazy głosów. Bazy te oferują pełen zakres usług związanych z nagrywaniem lektorów, od wyboru odpowiedniego lektora, nagrywanie, udźwiękowienie, podział na mniejsze pliki i finalizowanie materiału. Warto zwrócić uwagę na opinie innych klientów, aby wybrać agencję o dobrym renomie i pozytywnych recenzjach np. w wyszukiwarce Google.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego nagrania lektorskiego, warto zwrócić uwagę na cenę, wybór lektora oraz jakość nagrania. W Polsce najpopularniejsze są męskie głosy o niskiej barwie oraz kobiety o miłym dla ucha głosie. Warto skorzystać z usług profesjonalnej bazy głosów, aby uzyskać najlepsze efekty i materiał dopasowany do indywidualnych potrzeb, niezależnie od tego, czy potrzebujesz lektora do film

Zamów lektora do reklamy

Odwiedź nasz BANK GŁOSÓW aby

posłuchać przykładowych głosów lektorskich,

sprawdzić ich cenę

i zamówić nagranie.

Możesz też napisać na info@pickavoice.com a nasze ekspertki na pewno udzielą Ci pomocy.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

+48 509 993 164

info@pickavoice.com

email:

info@pickavoice.com