Kultowi polscy lektorzy - Knapik, Brzostyński i Czubówna
4.08.2023
Te głosy wszyscy znamy z telewizji. Sprawdź kim są najbardziej znani polscy lektorzy.

Najbardziej znani polscy lektorzy

W każdym profesjonalnym studio nagrań znana jest pewna anegdota, której bohaterem jest świętej pamięci Tomasz Knapik. Ten jeden z najbardziej znanych polskich głosów lektorskich wybrał się na wakacje. Kiedy w restauracji rozmawiał z rodziną, ktoś przy stoliku obok zakrzyknął “Czy ktoś może ściszyć ten telewizor?!”. 

Ta pomyłka nie powinna nikogo dziwić. Głos Pana Tomasza był znany każdemu kto miał w domu telewizor. Był on lektorem do setek filmów fabularnych, reklam, radia, a nawet miejskich autobusów w Warszawie. Nie każdy jednak wiedział jak Pan Tomasz wygląda. 

Poniżej znajdziecie listę kultowych głosów lektorskich, które na pewno znacie, choć możecie o tym nie wiedzieć. Kim tak naprawdę są Tomasz Knapik, Krystyna Czubówna, czy Stanisław Olejniczak? 

Jacek Brzostyński - lektor w pickavoice.com

Kultowe polskie głosy lektorskie

Lektorka Stanisław Olejniczak

Stanisław Olejniczak jest wybitnym polskim lektorem i aktorem głosowym. Jego charakterystyczny głos towarzyszy widzom przez dziesięciolecia, nadając barwę i wyrazistość wielu produkcjom filmowym, serialowym i reklamowym. Ciepły i rozpoznawalny tembr głosu sprawił, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w polskim przemyśle filmowym.

Lektorka Elżbieta Kijowska

Elżbieta Kijowska to jedna z najbardziej ikonicznych polskich lektorek. Jej delikatny i melodyjny głos nadawał filmom i serialom elegancję i urok. Przez wiele lat była stałą lektorką Polskiego Radia, a także współpracowała z wieloma wytwórniami filmowymi i telewizyjnymi.

Lektor Janusz Szydłowski

Janusz Szydłowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich lektorów radiowych i telewizyjnych. Jego barwny i energiczny głos nadawał ton wielu programom i wydarzeniom. Był również cenionym aktorem teatralnym, co dodawało jego głosowi wyjątkowej ekspresji.

Lektor Jacek Brzostyński

Lektor Tomasz Knapik

Tomasz Knapik to ceniony polski lektor, który swoim profesjonalnym głosem wzbogaca produkcje telewizyjne, filmowe i reklamowe. Jego dźwięczny i klarowny głos zyskał uznanie widzów, a umiejętność oddawania emocji sprawia, że jest często wybierany do narracji dokumentów i programów przyrodniczych.

Jacek Brzostyński to znany polski lektor, aktor i reżyser dubbingu. Jego głos charakteryzuje się głębokim i wyrazistym tonem, który sprawia, że jest rozpoznawalny wśród widzów. Przez lata współpracy z różnymi wytwórniami filmowymi i telewizyjnymi, Jacek Brzostyński nadaje swoim interpretacjom filmowym i produkcjom telewizyjnym niepowtarzalną atmosferę. Zamów nagranie lektorskie z Jackiem Brzostyńskim: https://pickavoice.com/lektor/jacek_ii/

Lektorka Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna polska lektorka i najbardziej znany kobiecy głos. Jej ciepły i przyjemny głos towarzyszy widzom w reklamach, produkcjach audiowizualnych oraz filmach animowanych. Jest również znana z bycia głosem wielu znakomitych produkcji dla dzieci. Popularność zdobyła głównie dzięki czytaniu do filmów przyrodniczych.

Lektor Maciej Gudowski

Maciej Gudowski to legendarny polski lektor, który od wielu lat dostarcza swojego niepowtarzalnego głosu w telewizji, filmie i radiu. Jego charakterystyczna barwa głosu sprawiła, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w kraju. Współpracował z wieloma wybitnymi produkcjami, nadając im wyjątkowy charakter. Jest głosem Polskiego Radia. Możemy go usłyszeć również w Warszawskim Metrze.

Lektor Ksawery Jasieński

Ksawery Jasieński jest wszechstronnym polskim lektorem, aktorem i prezenterem radiowym. Jego głos jest ceniony za elastyczność i umiejętność dopasowania go do różnorodnych produkcji. Przez lata swojej kariery współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi i radiowymi, co sprawiło, że stał się jednym z najbardziej wszechstronnych głosów w polskiej branży medialnej.

Każda z wymienionych osób wniosła unikalny wkład w polską kulturę audiowizualną, a ich głosy pozostaną w pamięci widzów na długo po zakończeniu produkcji, do których zostali przywiązani. Ich profesjonalizm, talent i charakterystyczne głosy uczyniły ich wybitnymi postaciami w polskim przemyśle filmowym, telewizyjnym i reklamowym.

Znani lektorzy - jak zamówić nagranie?

Lektor to ważny element wielu produkcji filmowych, telewizyjnych, reklamowych i audiowizualnych.

Odpowiednio dobrany głos lektora może wpłynąć na odbiór przekazu i przyciągnąć uwagę odbiorcy.

Polecamy nagrania ze znanymi lektorami, które zamówisz w naszym BANKU GŁOSÓW

Kontaktując się z bankiem lektorów daj im znać jakie jest pole eksploatacji i liczba znaków w tekście. Dzięki temu otrzymasz nagranie szybciej i sprawniej.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

email:

info@pickavoice.com