Najlepsze głosy lektorskie do fantastyki
Najlepsze głosy lektorskie do fantastyki w audiobookach PICK A VOICE
06.08.2021
Którzy lektorzy i lektorki sprawdzą się najlepiej przy nagrywaniu audiobooka z kategorii fantastyki? Sprawdź nasze rekomendacje.

Słuchacze audiobooków mają swoich ulubionych lektorów. Często zakup audiobooka powodowany jest chęcią posłuchania książki w interpretacji swojego ulubionego głosu. Jest pewna grupa lektorek i lektorów audiobookowych, których szczególnie ukochali sobie fani fantastyki. Poniżej przedstawiamy listę wybranych głosów, które warto wziąć pod uwagę przy nagrywaniu własnego audiobooka w klimatach fantasy i fantastyki.

Janusz Zadura

Lektor Janusz Zadura jest znany słuchaczom audiobooków Terry’ego Prattcheta, Andrzeja Pilipiuka, czy Jacka Piekary. „Ja, inkwizytor” i pozostałe książki z tego cyklu zostały nagrane właśnie głosem Janusza Zadura.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Januszem Zadurą.

Paulina Holtz

Jako lektorka zdobyła serca słuchaczy czytając audiobook „Wojna makowa” – wielkiego hitu literatury fantasy z 2020 roku. Zajęła się także nagraniem audiobooków z serii „Czas żniw” autorstwa Samanthy Shannon.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Pauliną Holtz.

Filip Kosior

Filip Kosior to lektor, najczęściej wymieniany wśród ulubionych głosów lektorskich 2021 w naszych facebookowych badaniach. Nagrał setki audiobooków z czego zdecydowaną część stanowią książki z gatunku fantasy i fantastyki. Bestsellerowa seria Petera V. Bretta „Malowany człowiek”, czy książki Elżbiety Cherezińskiej to pozycje uwielbiane przez słuchaczy audiobooków, do których Filip Kosior udzielił swojego głosu.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Filipem Kosiorem.

ile wynosi sprzedaż w polsce? Kto słucha audiobooków?

POBIERZ DARMOWY RAPORT
"RYNEK AUDIOBOOKOWY 2023"

Zapisz się do newslettera i otrzymaj twarde dane sprzedażowe poparte źródłami. W kilka minut dowiedz się jak wygląda sytuacja na rynku audiobookowym.

Wyrażam zgodę na wysyłkę newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu moich danych osobowych.

Anna Dereszowska

Chyba każdy zna sagę „Zmierzch” i serię „Igrzyska śmierci”. To właśnie w tych popularnych powieściach Anna Dereszowska udzielała się jako lektorka audiobooków. Dzięki udziałowi w tych produkcjach jej głos znają setki słuchaczy. Znalazła się także w naszym zestawieniu najlepszych polskich lektorów audiobooków 2021.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Anną Dereszowską.

Maciej Kowalik

Maciej Kowalik to aktor i lektor, który sam o sobie mówi, że “jest nerdem”. Być może właśnie dlatego świetnie odnajduje się w klimatach fantasy i science-fiction. Jego głos jest znany słuchaczom prozy Stanisława Lema, Terry’ego Pratchetta, czy Jarosława Grzędowicza. Maciej wykonał nagranie audiobooków do siedmiu tomów serii „Oko Jelenia” czym zaskarbił sobie sympatię słuchaczy audiobooków.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Maciejem Kowalikiem.

Marta Markowicz

Marta Markowicz swoim spokojnym i ciepłym głosem potrafi oderwać słuchacza od rzeczywistości i przenieść w fantastyczne krainy. Być może dlatego została głosem lektorskim w książkach z serii „Złodziejska magia” Trudi Canavan.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Martą Markowicz.

Roch Siemianowski

Lektor, który na czytaniu audiobooków zjadł zęby, ale nigdy nie stracił głosu. Znany nie tylko z audiobooków, ale też z produkcji telewizyjnych. Charyzmatyczny, niski głos. Nagrywa audiobooki autorów takich jak B.V. Larson, Graham Masterton, Stanisław Lem, czy Jacek Komuda.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Rochem Siemianowskim.

Paulina Raczyło

Paulina jako lektorka audiobooków jest znana fanom fantasy głównie z interpretacji „Trylogii Zdrajcy” autorstwa bestsellerowej pisarki Trudi Canavan. Jej pewny siebie i charyzmatyczny głos świetnie pasuje do bohaterskich historii.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Pauliną Raczyło.

Grzegorz Pawlak

Nie tylko lektor audiobookowy, ale i świetny aktor dubbignowy. To właśnie on jest głosem Skippera w „Pingwinach z Madagaskaru”, czy Tygryska w „Kubusiu Puchatku”. Docenił go każdy kto przesłuchał audiobooka z serii o Jakubu Wędrowyczu. Jego mistrzowskie interpretacje, zabawy głosem i tworzenie zapadających w pamięć kreacji postaci sprawia, że słuchanie audiobooka w jego wykonaniu jest świetną zabawą.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Grzegorzem Pawlakiem.

Leszek Filipowicz

Leszek to lektor audiobookowy z ogromnym doświadczeniem. Od wielu lat jego głos umila czas słuchaczom. W kategorii fantasy i science-fiction można usłyszeć go między innymi w takich hitach jak „Pod kopułą” i „To” Stephena Kinga. Znają go też fani „Samozwańca” i innych tytułów od Jacka Komudy.

Zamów nagranie własnego audiobooka z Leszkiem Filipowiczem.

Odpowiedni dobór lektora do audiobooka sprawi, że zostanie on dobrze przyjęty przez słuchaczy i wysłuchany w całości (co wpłynie pozytywnie na wyniki w serwisach streamingowych).

Autorką artykułu jest Kalina, która w studio nagrań lektorskich PICK A VOICE zajmuje  się produkcją audiobooków. Umawia lektorów, znajduje terminy w studyjnym kalendarzu i wycenia nagrania. Zadaj jej pytanie!

Masz pytania?

Copyright © 2021 pickavoice.com

PICK A VOICE

Al. Niepodległości 161/18

02-555 Warszawa

NIP: PL9522025943