Najlepsi polscy lektorzy audiobooków 2022
filip kosior czyta audiobooka studio nagrań pick a voice
26.07.2021
Przedstawiamy najlepsze głosy audiobookowe według użytkowników facebooka. Użytkownicy książkowych grup w komentarzach wymieniali swoich ulubionych lektorów. Wyniki przedstawiamy poniżej.

TOP 10 najlepszych lektorów audiobookowych

Wyniki zostały policzone przy okazji ankiet „Czy chętniej słuchacie audiobooków czytanych przez znanych aktorów filmowych i telewizyjnych?” przeprowadzonych na 7 facebookowych grupach o tematyce książkowo/ audiobookowej.

 

Komentujący słuchacze audiobooków doceniali umiejętność mistrzowskiej interpretacji lektorów oraz miły dla ucha głos.

 

Najczęściej komentarze pod ankietami brzmiały tak jak ten: „Musi mieć to cos w glosie. Niestety często rezygnuje z książki po kilku minutach jesli glos mnie irytuje”.

Najlepsi polscy lektorzy audiobooków - wyniki ankiety

1. Filip Kosior

Filip Kosior to lektor audiobookowy znany z tak hitowych pozycji jak „Shantaram”, serii „Malowany człowiek”, czy książek Jakuba Ćwieka. Nagrał ponad 200 audiobooków. Rocznik 1992, urodzony w Chorzowie. W 2015 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Aktor w stałym składzie niezależnego teatru Potem-o-tem.

Zamów nagranie audiobooka z Filipem Kosiorem

2. Krzysztof Gosztyła

Tego głosu nie trzeba przedstawiać nikomu kto kiedykolwiek zetknął się z audiobookami. Krzysztof Gosztyła znany jest z takich bestsellerów jak „Metro 2033”, „Diuna”, czy „Millenium”. Lektor w ponad 120 audiobookach i 100 słuchowiskach radiowych. Ulubieniec słuchaczy kryminałów. Czytał książki Remigiusza Mroza, Marka Krajewskiego i Jo Nesbo. Urodził się w 1956 roku w Warszawie i tam też ukończył Akademię Teatralną.

Zamów nagranie audiobooka z Krzysztofem Gosztyłą

3. Mariusz Bonaszewski

Bardzo charakterystyczny i niski głos tego lektora świetnie sprawdza się w kryminałach i thrillerach. Mariusza Bonaszewskiego można posłuchać w audiobookach Jo Nesbo z cyklu o komisarzu Harrym Hole oraz ponad 80 innych audiobookach. Urodził się w 1964 roku w Koszalinie, a w 1988 skończył wydział aktorski na warszawskiej Akademii Teatralnej.

Zamów nagranie audiobooka z Mariuszem Bonaszewskim

ile wynosi sprzedaż w polsce? Kto słucha audiobooków?

POBIERZ DARMOWY RAPORT
"RYNEK AUDIOBOOKOWY 2023"

Zapisz się do newslettera i otrzymaj twarde dane sprzedażowe poparte źródłami. W kilka minut dowiedz się jak wygląda sytuacja na rynku audiobookowym.

Wyrażam zgodę na wysyłkę newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu moich danych osobowych.

4. Janusz Zadura

Poczucie humoru, ironia i świetna umiejętność modulowania głosu sprawia, że Janusza Zadura jest lektorem uniwersalnym. Wśród ponad 100 nagranych jego głosem audiobooków znajdują się tytuły Lee Childa, Harlana Cobena, Wojciecha Chmielarza, Jana Brzechwy, Terry’ego Prattchett’a, czy Andrzeja Pilipiuka. Urodzony w 1968 roku w Warszawie. Aktor z dyplomem Akademii Teatralnej.

Zamów nagranie audiobooka z Januszem Zadurą

5. Piotr Fronczewski

Franek Kimono, Pan Kleks, ale i lektor w serii audiobooków o Harrym Potterze i ponad 30 innych produkcjach. Do tego dubbing filmowy i gry komputerowe. Wyśmienita dykcja i charyzma sprawiają, że audiobooki w wykonaniu Piotra Fronczewskiego dają książkom drugie życie. Urodzony w 1946 roku w Łodzi. Absolwent, reżyser i profesor nauk teatralnych Akademii Teatralnej w Warszawie.

6. Laura Breszka

Jak sama mówi o sobie „wydaje mi się, że gdyby lektorstwo było aktorstwem, to byłabym gwiazdą”. Potwierdza to jej obecność w naszym rankingu. Lektorka, której głos można usłyszeć w ponad 80 audiobookach. Ma na swoim koncie nagrania głosu do książek Katarzyny Puzyńskiej, czy Eleny Ferrante. Aktorka urodzona w 1988 roku we Wrocławiu.

Zamów nagranie audiobooka z Laurą Breszką

7. Anna Dereszowska

Głos lektorski w „Igrzyskach Śmierci”, „Jedz, módl się, kochaj”, „Cukierni pod Amorem” i ponad 60 innych audiobookach. Anna Dereszowska czyta wiele audiobooków z kategorii literatury obyczajowej. Urodzona w 1981 roku w Mikołowie. Ukończyła warszawską Akademię Teatralną w 2003 roku.

Zamów nagranie audiobooka z Anną Dereszowską

8. Wiktor Zborowski

Głęboki i niski głos lektorski znany z audiobooków Johna Grishama. Czyta też dużo klasyki i bajek dla dzieci. Lektor w ponad 70 audiobookach. Wiktor Zborowski urodził się w 1951 roku w Warszawie.

9. Paulina Holtz

Aktorka której głos został doceniony przez słuchaczy „Wojny makowej” i ponad 40 innych audiobooków. Oprócz książek fantasy, czyta też dużo poradników i literatury faktu. Paulina Holtz jest lektorką urodzoną w 1977 w Warszawie, która ukończyła Akademię Teatralną.

Zamów nagranie audiobooka z Pauliną Holtz

10. Ewa Abart

Przyjmenie zachrypnięty głos lektorski znany z audiobooków Laili Shukri i Elżbiety Cherezińskiej. Jej sposób czytania docenili słuchacze powieści obyczajowych, ale i thrillerów. Ewa Abart ma w swoim portfolio ponad 100 audiobooków. Z wykształcenia jest dziennikarką.

Zamów nagranie audiobooka z Ewą Abart

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz nagrać audiobooka z jednym z powyższych głosów. Nagranie audiobooka ze znanym głosem lektorskim może skutecznie podnieść sprzedaż i jest przydatne zwłaszcza w przypadku debiutów.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

Masz pytania?

Copyright © 2021 pickavoice.com

PICK A VOICE

Al. Niepodległości 161/18

02-555 Warszawa

NIP: PL9522025943