Ile kosztuje nagranie audiobooka ze znanym lektorem?
Nagrywanie audiobooka w studio nagrań lektorskich pick a voice, lektor audiobookowy nagrywa audiobooka
24.03.21
Słuchacze audiobooków coraz większą uwagę zwracają na nazwisko lektora, który interpretuję książkę. Aktorzy zajmujący się audiobookami udzielają wywiady i stają się ulubieńcami odbiorców. Jak więc wybrać odpowiedniego lektora do swojego audiobooka i ile będzie kosztować nagranie? Kliknij i dowiedz się więcej.

Znany lektor do audiobooka

Rynek audiobooków w Polsce, wciąż rośnie, a słuchaczy przybywa. Dzięki temu możemy obserwować narodziny „gwiazd” wśród lektorów. Krzysztof Gosztyła, Roch Siemianowski, czy Filip Kosior to nazwiska, które są znane każdemu słuchaczowi audiobooków. Nagranie książki z głosem tego kalibru z miejsca gwarantuje zwiększenie sprzedaży książki. Widać to świetnie po komentarzach w aplikacjach i mediach społecznościowych. Dobrzy lektorzy dostają świetny feedback od publiczności i wysokie oceny w aplikacjach.

Aktualnie prawie każda aplikacja mobilna do słuchania audiobooków oferuje wyszukiwanie pozycji po wyborze lektora, a słuchacze chętnie z tego korzystają. Pod jednym z filmów promocyjnych, które przygotowaliśmy dla wydawnictwa pojawiły się komentarze takie jak: „Filip Kosior jest najlepszy. Mój ulubiony lektor. Są audiobooki, których słuchałam tylko dla właśnie jego głosu”.

Lektorka Anna Szymańczyk nagrywa audiobooka w studio PICK A VOICE

Ile kosztuje nagranie audiobooka ze znanym lektorem?

Wycena i ustalenie terminu nagrania audiobooka ze znanym lektorem nie jest trudne. Bank głosów, który współpracuje stale z lektorami zna ich stawki i nie musi za każdym razym potwierdzać z nimi wyceny. Dlatego tworzenie wycen jest szybkie,  niezobowiązujące i pewne.  

Koszt audiobooka zależy od liczby arkuszy wydawniczych/ liczby znaków, a średni czas produkcji to ok 1 miesiąc. Mocno orientacyjnie można przyjąć, że koszt produkcji audiobooka ze znanym lektorem to ok. 8 tysięcy złotych. W podane cenie profesjonalne studio nagrań audiobookowych powinno przygotować pliki MP3 gotowe do sprzedaży. W studio PICK A VOICE dodatkowo staramy się do każdego audiobooka dostarczać darmowy film promocyjny wspomagający promocję książki.

ile wynosi sprzedaż w polsce? Kto słucha audiobooków?

POBIERZ DARMOWY RAPORT
"RYNEK AUDIOBOOKOWY 2023"

Zapisz się do newslettera i otrzymaj twarde dane sprzedażowe poparte źródłami. W kilka minut dowiedz się jak wygląda sytuacja na rynku audiobookowym.

Wyrażam zgodę na wysyłkę newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu moich danych osobowych.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Pick a Voice zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący. Podejmując współpracę z Pick a Voice akceptują Państwo regulamin współpracy.

Masz pytania?

Copyright © 2021 pickavoice.com

PICK A VOICE

Al. Niepodległości 161/18

02-555 Warszawa

NIP: PL9522025943