Ile kosztuje nagranie audiobooka z gwiazdą?
Ewa Kasprzyk nagrywa audiobooka w studio nagrań audiobookowych PICK A VOICE. Ile kosztuje nagranie audiobooka z gwiazdą?
18.03.21
Nagranie audiobooka za znanym aktorem może znacząco wpłynąć na jego sprzedaż i odbiór słuchaczy. Z jakimi kosztami należy się liczyć? Kliknij i przeczytaj artykuł.

Znany aktor do audiobooka

Od zawsze było tak, że aktorzy dzielili się poniekąd na „filmowych” i „audiobookowych”. Szukając głosu lektora, który nagra audiobooka należy pamiętać, że… nie wszyscy aktorzy potrafią czytać. Nagrywanie audiobooka wymaga nieco innego doświadczenia niż gra na planie, czy w teatrze. 

Zanim więc zaprosimy znanego aktora do nagrania czterotomowej epopei, poprośmy studio nagrań o próbkę nagrania. Profesjonalne studio nagra fragment docelowego tekstu, a także da cenną opinię na temat tempa nagrania, sposobu czytania, czy dostępności aktora. Krótszą, ale niepełną formą tego egzaminu będzie sprawdzenie na audiobookowych serwisach streamingowych takich jak Audioteka, czy nasz wymarzony głos ma już jakieś lektorskie doświadczenie. 

Jeśli nasz aktor zdał test – świetnie! Opatrzenie okładki audiobooka znanym nazwiskiem na pewno będzie świetnym ruchem promocyjnym. 

Audiobook z gwiazdą - korzyści

Znane nazwiska zawsze przyciągają uwagę zarówno mediów jak i słuchaczy. Często wyższy koszt produkcji audioboka z udziałem znanego aktora zwraca się potem dzięki większej sprzedaży.

Dodatkowo aktorzy często w ramach stawki nagrania książki zgadzają się na wspomożenie produkcji promocyjnie. Może to być krótki film ze studia nagraniowego, w którym aktor czyta fragment książki, albo opowie o swoich wrażeniach z lektury.

Rzadziej, lub za dodatkową dopłatą możemy skorzystać z zasięgów generowanych przez aktora w social mediach. Post na Instagramie, czy Facebooku jest jak osobista rekomendacja aktora. Dzięki temu reklama ma naturalny charakter i szybciej przekona odbiorcę do zakupu audiobooka. Cena za taki post to bardzo indywidualna sprawa i najlepiej dogadać ją z wybranym aktorem. Bank głosów może także pomóc w takich negocjacjach.

ile wynosi sprzedaż w polsce? Kto słucha audiobooków?

POBIERZ DARMOWY RAPORT
"RYNEK AUDIOBOOKOWY 2023"

Zapisz się do newslettera i otrzymaj twarde dane sprzedażowe poparte źródłami. W kilka minut dowiedz się jak wygląda sytuacja na rynku audiobookowym.

Wyrażam zgodę na wysyłkę newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu moich danych osobowych.

Sprzedaż audiobooka

Ile kosztuje nagranie audiobooka ze znanym aktorem?

O ile dla aktorów/„lektorów” każdy bank głosów jest w stanie podać wycenę z tabelki excela to w przypadku zaangażowania znanej osobistości filmowej nagranie audiobooka trzeba wycenić indywidualnie.

Często dostajemy zapytania o głosy znanych aktorów, których nie ma na naszej stronie internetowej. Zorganizowanie nagrania z taką osobą nie stanowi problemu jeśli tylko wydawca dysponuje odpowiednim budżetem. Zazwyczaj rozmowy zaczynają się w okolicach 20 tyś zł. za książkę. Oczywiście są od tego odstępstwa, gdyż każda wycena wykonywana jest indywidualnie.

Dla porównania nagranie audiobooka ze znanym lektorem, który niekoniecznie jest gwiazdą seriali to orientacyjny koszt 6-8 tyś. zł. za książkę.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Pick a Voice zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący. Podejmując współpracę z Pick a Voice akceptują Państwo regulamin współpracy.

Masz pytania?

Copyright © 2021 pickavoice.com

PICK A VOICE

Al. Niepodległości 161/18

02-555 Warszawa

NIP: PL9522025943