Archiwa: Blog

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Ile kosztuje nagranie lektorskie?

Koszt nagrania lektorskiego

zależy od wyboru głosu, pola eksploatacji nagrania i liczby znaków bądź liczby spotów

Pierwszym elementem, który ma wpływ na koszt nagrania lektorskiego jest wybór głosu. Znany lektor jak Tomasz Knapik ma droższą stawkę wyjściową niż głos z lokalnego radia dlatego zazwyczaj bank głosów dzieli lektorów na kategorie cenowe. Jeśli masz mały budżet to odpowiedni będzie dla Ciebie tani lektor (u nas takie głosy oznaczone jako “Od 200”). Jeśli zaś Twój film to duża reklama telewizyjna i potrzebujesz znanego głosu jak Jacek Brzostyński, czy Zbigniew Dziduch zajrzyj do sekcji głosów premium. Jeśli wolisz aby to ekspert zajmujący się nagraniami na codzień zarekomendował odpowiednich lektorów po prostu napisz do studia nagrań, z którym współpracujesz. W odpowiedzi powinieneś otrzymać 3 próbki głosów w formie audio wraz z wyceną.

Gdy masz już wybranego lektora zastanów się jakie będzie pole eksploatacji nagrania, czyli gdzie i w jaki sposób będzie ono używane. Cena usługi lektorskiej zależy od tego jak dużo osób usłyszy nagranie stąd lektor do reklamy telewizyjnej jest dużo droższy niż nagranie do internetowego explainer video. Wynika to z faktu, że im szersza publika tym wyższa kwota, za którą bank głosów musi wykupić prawa autorskie od lektora. Jest to tak zwany “buy out”. 

Ciężko wycenić nagranie gdy nie ma się tekstu, który pozwoli oszacować czas i specyfikę pracy. Nagrania do szkoleń, explainer video, prezentacji i innych form, które nie są reklamowy wycenia się według liczby znaków. Ważnym terminem jest strona rozliczeniowa czyli 1800 znaków ze spacjami. Zazwyczaj lektor ma przyjętą stawkę minimalną za jedną, lub kilka stron. Pamiętaj, że cena jednostkowa za nagranie powinna maleć wraz ze zwiększającą się ilością tekstu. Ceny za duże nagrania zawierają już w sobie stawkę minimalną lektora dlatego np. jeśli za 1 stronę płacisz 200zł to za dwie strony powinieneś zapłacić 280, a nie 400. Nagrania do reklam wyceniane są w zależności od pola eksploatacji i liczby spotów. Stawka za lektora do reklamy telewizyjnej będzie taka sama niezależnie od tego, czy lektor nagra jedno, czy dwadzieścia słów. Jeśli tworzysz kampanię reklamową, w której jest więcej niż jeden spot – możesz liczyć na zniżkę. Standardowo, każdy kolejny spot z kampanii (albo jego skrót) kosztuje 50% ceny wyjściowej ustalonej z bankiem głosów. Np. jeśli nagrywasz lektora do reklamy w telewizji ogólnopolskiej w formacie 30 + 15 sekund zapłacisz za nagranie 1400 + 700zł.

Szybka wycena = szybkie nagranie

Zależy Ci na czasie? Potrzebujesz wyceny nagrania asap? Jeśli na stronie banku głosów nie ma cennika, wyślij odpowiednio przygotowanego maila. Dzięki temu unikniesz niedomówień, a podane koszty będą bardziej precyzyjne.

Napisz którego lektora wybierasz, lub poproś o rekomendacje. Dodaj w jakim języku ma być nagranie i czy preferowany jest głos damski, czy męskie (a może oba?).

Podaj jakie jest pole eksploatacji nagrania. Najpopularniejsze to internet podstawowy, internet premium, telewizja, radio, IVR (centrala telefoniczna).

Załącz tekst do nagrania. Jeśli nie dysponujesz jeszcze tekstem postaraj się oszacować ile stron/ znaków będzie miał, albo ile czasu będzie trwał film, do którego nagrywasz lektora. Jeśli Twoje nagranie będzie reklamą napisz ile jest spotów i jakie są ich czasówki. Standardowe czasy trwania reklam w radiu, telewizji i internecie to 5, 8, 15, 30, 60 i 90 sekund.

Określ, czy lektor ma nagrywać pod istniejący film. Tworzysz angielską wersję istniejącego już polskiego explainer video? Nie ma sprawy. Tekst z opisanymi timingami albo film z wgranym pilotem umożliwią nagranie lektora idealnie pod przesłane video.

Czas realizacji nagrania lektorskiego

Ile czasu trwa wykonanie nagrania lektorskiego? Dobry bank głosów powinien zawsze mieć pod ręką lektora gotowego do nagrania. Profesjonalny lektor powinien dostarczyć krótkie nagranie w 24 godziny od złożenia zamówienia. Przy dłuższych tekstach wszystko zależy od liczby znaków i stopnia trudności tekstu, ale jeśli chcesz zamówić nagranie nastawiaj się raczej na kilka dni niż kilka tygodni.

Realizacja nagrania może trwać nieco dłużej w przypadku lektorów native speaker. W Polsce jest bardzo niewielu prawdziwych lektorów zagranicznych. Dlatego zamawiając głos lektora amerykańskiego musisz brać pod uwagę różnicę stref czasowych. Przesunięcia nie powinny być jednak dłuższe niż jedna doba w stosunku do zamówień z polskimi lektorami.

Tekst do nagrania

Jeśli zależy Ci na czasie opracuj tekst przed nagraniem. Lektor doceni jeśli w przesłanym skrypcie będzie tylko tekst do nagrania podany w czytelnej formie. Ewentualne uwagi co do sposobu nagrania, czy wymowy najlepiej zawrzeć w komentarzach, lub oddzielnym pliku. Wykonanie nagrania lektorskiego z pliku z prezentacją, która oprócz tekstu lektora zawiera teksty plansz, grafiki z tabelami i wykresami oraz uwagi klienta z zeszłego tygodnia skutecznie utrudnia nagranie i zwiększa ryzyko popełnienia błędu. 

Nie zapomnij też o podaniu wymowy. Nazwę firmy “X” lektor może przeczytać równie dobrze jako “IKS” jak i “EKS”. A może na rynek polski ta wymowa będzie inna niż na rynek angielski? Im szybciej doprecyzujesz te niuanse tym prędzej lektor rozpocznie nagranie. Nikt nie lubi poprawek dlatego przygotowanie słowniczka z fonetyczną wymową jest pierwszym krokiem do ich uniknięcia.  

Kobieta w studio nagrań zamawia nagranie lektorskie na stronie pick a voice

Nagranie lektorskie gotowe! (odbiór)

Nie wiesz jak sprawdzić parametry otrzymanego nagrania?

kliknij na plik prawym przyciskiem myszy i otwórz zakładkę "informacje", tam znajdź wartości takie jak WAV, MP3, kbps, kHz i bit, a następnie porównaj je z wymienionymi obok

Uff, udało się. Wybrałeś lektora, potwierdziłeś z bankiem głosów zlecenie i w końcu odebrałeś pliki audio. Na co zwrócić uwagę?

Jakość – pliki MP3 to nie jest szczyt profesjonalizmu. Nagrania do zastosowań profesjonalnych powinny być przygotowane w formacie WAV. Audio w tym formacie o parametrach 48kHz, 24bit jest standardem w telewizji. Wyjątkiem są audiobooki i nagrania do szkoleń internetowych, w których priorytetem jest szybkie ładowanie plików. W takim wypadku zalecane są pliki MP3, mono z kompresją nie mniejszą niż 96kbps.  

Zgodność z tekstem – zobacz, czy lektor nagrywający Twój tekst nie popełnił błędów i tekst jest nagrany w prawidłowy sposób. Studio nagrań zawsze sprawdza tekst w trakcie nagrania, ale przy bardzo skomplikowanym technicznym skrypcie łatwo o pomyłkę. Upewnij się też, czy wymowa, którą ustaliłeś z bankiem lektorów przy składaniu zamówienia została zastosowana.

Montaż nagrania i post-produkcja audio – dobre nagranie lektorskie nie powinno szumieć, zmieniać co chwilę głośności, pstrykać, klikać, ani wydawać niepokojących odgłosów. Jeśli czujesz dyskomfort słuchając zwróć na to uwagę studiu nagrań – być może należy coś poprawić.

Stosując powyższe wskazówki we współpracy z bankiem lektorów przyspieszysz proces realizacji zamówienia i uprościsz życie swoje i swoich klientów 🙂

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Według wyników za 2019 r. opublikowanych przez Association of American Publishers sprzedaż internetowa wzrosła o prawie 20% w ciągu ostatnich pięciu lat, podczas gdy sprzedaż fizyczna spadła o 35,9% w tym samym okresie.

Sprzedaż e-booków spadła w 2019 o 2,6% w stosunku do 2018. Tymczasem sprzedaż audiobooków wzrosła w zeszłym roku o 15,9%. Od 2015 do 2019 sprzedaż audiobooków wzrosła łącznie o 144% !

Według nowych danych Publishers Association, opublikowanych w rocznym raporcie „Yearbook”, sprzedaż druku w Wielkiej Brytanii wzrosła o 3% do 3,5 miliarda funtów, tymczasem sprzedaż pobrań audiobooków wzrosła aż o 39% do 97 milionów funtów.

Według raportu niemieckiego Bookwire i austriackiego Rüdiger Wischenbart w okresie lockdownu liczba pobrań audiobooków wzrosła ponad dwukrotnie odnotowując wzrost o 109%. Liczba osób zapisujących się do subskrypcji cyfrowych audiobooków wzrosła o 37% w okresie poprzedzającym lockdown. Audiobooki w modelu subskrypcyjnym utrzymywały stały wzrost od 11 do 19 tygodnia roku podczas gdy pobieranie odnotowało duży pik w jedenastym tygodniu po czym zaczęło spadać.

Storytel odnotował duży wzrost sprzedaży, która wzrosła o 43% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku w porównaniu z 2019 r.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Lektor do reklamy, czy prezentacji?

Pytając o wycenę nagrania lektorskiego zacznij od ustalenia pola eksploatacji. Gdzie będzie wykorzystywane nagranie? Najtańsze są nagrania do użytku wewnętrznego i internetu (od 200 netto). Najdroższą pozycją w cenniku będzie nagranie do reklamy telewizyjnej (od 1400 netto). 

W naszym banku głosów najczęściej zamawiane są głosy lektorskie do internetu. Warto dopytać klienta w jaki dokładnie sposób planuje wykorzystać nagranie w internecie. Wyceny internetowe dzielimy w zależności od pola eksploatacji na „internet podstawowy” i „internet premium”. Stawka podstawowa za krótkie nagranie w pakiecie „podstawowym” to 200 netto. Skorzystaj z tej usługi jeśli planujesz wykorzystać nagranie w filmie, który pojawi się na stronie internetowej, albo kanale YouTube, ale nie będzie promowany w płatnych kampaniach (takich jak np. reklamy pre-roll, czy sponsorowane linki). Jeśli nagranie to typowa reklama, która pojawi się w płatnych kampaniach (np. reklama przed filmem na VOD lub YouTube, kampania Facebook Ads) należy liczyć się z wyższą stawką (od 740 netto w pakiecie „internet premium”).

Liczba znaków a cena nagrania

Kolejnym ważny aspektem jest liczba znaków w tekście. Cena za nagranie będzie się różniła w zależności od liczby stron rozliczeniowych (1 strona rozliczeniowa = 1800 znaków ze spacjami). Nie przejmuj się jeśli Twój tekst jest długi. Dobry bank głosów weźmie to pod uwagę i zaproponuje adekwatną cenę wynikającą ze specjalnego algorytmu, który zmniejsza cenę jednostkową wraz z rosnącą liczbą stron. Dlatego korzystniejsze finansowo jest zawsze przesyłanie większych pakietów tekstu niż nagrywanie tego samego projektu w rozbiciu na kilka zleceń. Przykładowo z tańszym lektorem nagranie 1 strony e-learningu będzie kosztować 200 netto, ale za to koszt nagrania 3 stron wyniesie już tylko 360 netto. Tabelkę z dokładnymi stawkami znajdziesz w naszym cenniku.

młoda kobieta nagrywa nagranie lektorskie przed mikrofonem w studio nagrań pick a voice

Ile zarabia lektor?

Różni lektorzy mają różne stawki. Dlatego zazwyczaj w studio nagrań lektorskich głosy są podzielone na różne kategorie cenowe. Nasz bank głosów oferuje przejrzysty podział na lektorów „200”, „500” i „Premium”. Z lektorami „200” najtańsze nagranie kosztuje 200zł netto. Z lektorami „500” – 500zł netto. Głos lektora premium (taki jak np. Krystyna Czubówna, czy Tomasz Knapik) wymaga zazwyczaj indywidualnej wyceny, ale należy liczyć się z kosztami od 820 netto do użytku wewnętrznego i 1500 netto za nagranie do filmu internetowego jak explainer video, czy prezentacja.

Ile kosztuje niestandardowe nagranie?

Nagranie lektorskie często wiąże się z pewnymi niuansami wynikającymi z praw autorskich i wymogów klienta. Jeśli masz wątpliwości najlepiej skontaktować się z bankiem głosów mailowo lub telefonicznie. Wiemy jak cenny jest czas i jak często potrzebna jest szybka wycena dlatego nasi eksperci odpowiadają na wszelkie zapytania w ciągu 15 minut.

Dokładny cennik nagrań lektorskich

Ze względu na wspomniane wyżej niuanse nie każdy bank głosów decyduje się żeby umieścić pełny cennik nagrań lektorskich na swojej stronie. Nasze studio stawia na czytelność i przejrzyste zasady dlatego z ceną za lektora z każdej kategorii zapoznasz się w cenniku.

Autorem artykułu jest Marcin Gontarz zajmujący się produkcją nagrań lektorskich (od reklam do szkoleń). Zadaj mu pytanie!

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Produkcja audiobooka - od czego zacząć?

Dobra współpraca ze studiem to połowa sukcesu: wszak na linii studio-wydawca dzieją się najważniejsze procesy i zapadają najistotniejsze decyzje, które kształtują ostateczną formę audiobooka. Szybka i skuteczna komunikacja ze studiem nagrań to gwarant owocnej kooperacji. Cena i termin nagrania audiobooka zależy od liczby znaków w książce dlatego na początek warto znać liczbę arkuszy wydawniczych, lub mieć pod ręką plik PDF z tekstem.

Lektor do audiobooka - jak wybrać?

Dobre studio nagrań do każdej produkcji audiobooka powinno podejść indywidualnie proponując głosy lektorów, którzy będą pasowali do danego rodzaju literatury. Cena audiobooka jest różna w zależności od wyboru lektora dlatego zawsze istnieje możliwość uzyskania wyceny produkcji w różnych wariantach cenowych: np. tańszym i droższym. Jeśli sam słuchasz audiobooków i interesuje Cię nagranie z konkretnym lektorem takim jak np. Filip Kosior, czy Roch Siemianowski możesz zapytać bank głosów o ich dostępność i koszt nagrania.

filip kosior nagrywa audiobooka w studio nagrań pick a voice

Terminy nagrania

Gdy wraz z pomocą ekspertów ze studia nagrań zostanie wybrany lektor, producenci przystępują do ustalania terminów i opracowywania tekstu. Doświadczone studio nagrań jest w stanie bardzo precyzyjnie obliczyć czas trwania produkcji audiobooka. Samo nagranie książki jest realizowane w ciągu kilku sesji i trwa od kilku do kilkudziesięciu godzin. Należy też uwzględnić czas na montaż i post-produkcję audio.

Opracowanie tekstu do audiobooka

Opracowywanie tekstu przed nagraniem audiobooka to czynność, do której należy podejść indywidualnie w przypadku każdej książki. W tekstach, w których występuje wiele wyrazów obcych, trudnych do wymówienia: nazw osobowych czy miejscowych, a także cytatów, potrzebne jest przygotowanie specjalnego słowniczka dla lektora. Dzięki temu proces nagrywania tekstu odbywa się szybciej i efektywniej. Każde wydawnictwo ma też preferencje co do kształtu całości. Dzięki ustaleniu wytycznych technicznych przed rozpoczęciem realizacji projektu, nagranie przebiega sprawnie i bez niejasności. Studio nagrań może także zaproponować przygotowanie gotowego audiobooka według rynkowych standardów. Takie pliki będą gotowe do użycia w każdym sklepie internetowym i na każdej platformie streamingowej.

Telefon do słuchania audiobooka ze słuchawkami ze studia nagrań

Nagranie audiobooka w studio

Gdy lektor czyta, realizator pilnie monitoruje przebieg nagrania. Sprawdza, czy nagranie audio zgadza się z tekstem książki oraz czy lektor poprawnie interpretuje tekst. Następnie wycina przeszkadzające w odbiorze oddechy i mlaski, montuje pliki według wskazówek klienta (wraz z różnorakimi efektami dodatkowymi takimi jak podkład muzyczny), oraz dostosowuje nagranie do rynkowych wymogów technicznych

Nagranie ląduje znów u producentów, którzy sprawdzają poprawność i jakość wszystkich rozdziałów. Producenci tagują (numerują i opisują) pliki według właściwej kolejności, dodają okładkę i wysyłają gotowe nagranie w dalszą drogę, na końcu której znajdzie się żądny lekturowych wrażeń słuchacz.

Przykładem audiobooka nagranego w studio nagrań PICK A VOICE jest powyższy fragment książki “Unorthodox” w interpretacji Magdaleny Schejbal.

Autorką artykułu jest Kalina Taczkowska zajmująca się produkcją nagrań audiobookowych. Zadaj jej pytanie!

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Pani Aneta z agencji PR OneMulti postawiła przed nami nie lada zadanie: wykonanie nagrania lektorskiego 19 różnych głosów do prezentacji. Czasu mieliśmy niewiele bo jedynie 48 godzin aby umówić lektorów, przygotować teksty do nagrania i zorganizować produkcję, a następnie połączyć wszystkie nagrania w całość. Jak nam się to udało? Dzięki dużemu bankowi dostępnych lektorów, których dostępność sprawdzamy co tydzień. Od razu po otrzymaniu zlecenia wiedzieliśmy, z którymi lektorami nagranie pójdzie najszybciej. Wszystkie nasze głosy to profesjonalni lektorzy, więc nie martwiliśmy się o jakość nagrań i wykonanie. Efektów naszej nagraniowej pracy możecie posłuchać w powyższym filmie. 

Zamów nagranie lektorskie do swojej prezentacji na www.pickavoice.com

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Sprzedaż audiobooków

W dzisiejszych, szalonych czasach cyfryzuje się praktycznie każda dziedzina życia – klasyczne, od wieków obecne formy pracy i rozrywki zostają wzbogacone o pierwiastek naznaczony postępem technologicznym. Nawet czytanie książek – jeden z podstawowych i najbardziej znanych sposobów na spędzanie czasu wolnego, na odprężenie, ale i na naukę, dziś rozszerza swój repertuar i zyskuje nowe kształty. Na rynku pojawia się mnogość audiobooków: z każdym rokiem ten sposób czytania (słuchania) pozycji książkowych staje się coraz bardziej popularny, coraz bardziej lubiany i coraz bardziej pożądany wśród czytelników. Według statystyk Empik.com sprzedaż cyfrowa wzrosła o 20% (stan na: IV 2020).

Skoro audiobook jest pożądany przez czytelników, staje się także towarem priorytetowym dla wydawców. Pojawiają się oczywiste pytania: ile to kosztuje? Czy to bardzo drogie? Czy wydawnictwu opłaca się wydanie audiobooka? Odpowiedź może być zaskakująca; koszt audiobooka – zwłaszcza dziś – jest stosunkowo niski.

słuchawki leżące na książce sugerujące nagranie audiobooka

Koszt nagrania audiobooka

A teraz konkrety: jaka jest cena nagrania audiobooka? To zależy od wybranego głosu. Wiadomym jest, że znani lektorzy oraz rozpoznawalni aktorzy cenią swoje głosy wyżej niż ci, których nie utożsamiamy z konkretnym nazwiskiem po pierwszym odsłuchu. Cena wzrasta również wraz z długością książki. Im więcej tekstu, tym więcej czasu lektor spędza na czytaniu, realizator dźwięku – na czyszczeniu i montowaniu, a producent na sprawdzaniu i tagowaniu. Dla przykładu, w naszym studio koszt nagrania jednego arkusza wydawniczego zaczyna się już od 470 złotych. Koszt nagrania całego audiobooka waha się zatem między niecałym tysiącem złotych (krótkie formy, mniej niż stustronicowe; np. książki dla dzieci) a kilkoma lub nawet kilkunastoma tysiącami złotych (w przypadku najbardziej znanych głosów lektorskich, aktorskich i celebryckich). Tak naprawdę cenę większości audiobooków udaje się zamknąć w przedziale od dwóch do trzech tysięcy złotych.

Druk, czy audiobook?

Wydawca może być zaskoczony zyskami z audiobooka. Przykładowo: wydrukowanie 3.500 sztuk książki kosztuje około 13.000 zł brutto. Widać więc, że stosunek kosztu produkcji książki papierowej do ceny nagrania audiobooka stawia tę drugą opcję w atrakcyjniejszym cenowo świetle. Przyjemny dla ucha, profesjonalny głos, dobra realizacja i – przede wszystkim – wartościowa lektura: oto elementy udanej układanki, która czytelników przyciągnie jak magnes. Po najlepszych lektorów do każdego audiobooka warto sięgnąć do naszej sekcji Audiobooki.

Przykładem audiobooka nagranego w PICK A VOICE jest powyższy fragment książki “Topiel” w interpretacji Filipa Kosiora.

Autorką artykułu jest Kalina Taczkowska zajmująca się produkcją nagrań lektorskich takich jak reklamy, czy audiobooki. Zadaj pytanie Kalinie!

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Ukraiński profesjonalny lektor, którego nagraliśmy dla ManpowerGroup pomógł w rekrutacji na rynkach wschodnich. Employer brandingowe nagrania video świetnie sprawdzają się jako zachęta dla potencjalnych pracowników. Umieszczenie w filmie lektora native speakera, który płynnie włada językiem zdecydowanie pomogło nadać autentyczności i profesjonalizmu. Nagranie ukraińskiego lektora w naszym studio trwało jedynie 48 godzin od zamówienia głosu dzięki czemu video zostało szybko ukończone, a ManpowerGroup mogli zacząć swoją promocję w internecie. 

Często zdarza się, że firma chce promować markę na kilku rynkach równocześnie. Tanim i skutecznym sposobem aby to zrobić jest nagranie kilku lektorów native speakers do tego samego video. W ten sposób tworzymy kilki wersji językowych tego samego filmu, które różnią się jedynie nagraniem głosu. W naszym studio wykonujemy także nagrania lektorskie w innych językach wschodnich takich jak ukraiński, rosyjski, słowacki, czy rumuński. 

Jeśli chcesz posłuchać naszych głosów lektorów native speakers zajrzyj do sekcji Bank Głosów.

 

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Nasze studio nagrań w Warszawie oprócz nagrań audiobooków, czy lektora do filmu oferuje możliwość nagrania podcastu. Z tej możliwości skorzystała firma Mercedes zamawiając nagranie podcastu prowadzonego przez znanego dziennikarza motoryzacyjnego Rafała Jemielitę. Do podcastu wykonaliśmy nagranie audio oraz video. Dzięki profesjonalnemu zapleczu sprzętowemu w naszym studio byliśmy w stanie nagrać wypowiedzi prowadzącego oraz dwójki gości. Dodatkowo cały materiał był rejestrowany na kamerę video. Do tego zajęliśmy się doborem muzyki i pełną obróbką dźwiękową – podcast został zmontowany, zyskał oprawę muzyczną i jingle dźwiękowe.  

Chcesz dowiedzieć się jak nagrać podcast? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Niski i mocny głos którym operuje lektor Zbigniew Dziduch jest dobrze znany z filmowych trailerów i opraw materiałów w telewizji. Zbyszek jest również jednym z najbardziej charakterystycznych lektorów reklamowych wykorzystywanych w spotach telewizyjnych i radiowych wielu ekskluzywnych marek. Głos Zbigniewa Dziducha sprawdza się również w filmie do internetu takim jak ten do którego zrealizowaliśmy nagranie. Jest to film korporacyjny mający za zadanie tworzyć świadomość marki. Nagranie lektorskie z głosem “premium” na pewno dodało do filmu profesjonalizmu i sprawiło, że treści czytane głębokim głosem lektora są lepiej przyswajalne przez widza. 

Nagranie ze Zbigniewem zamówisz na naszej stronie w sekcji Premium.

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Jak zamówić nagranie lektorskie
17.12.2020
Ile kosztuje znany reklamowy lektor? Na kiedy nagranie może być gotowe? O co pytać i od czego zacząć? W tym poście poznasz podstawy, które pozwolą Ci szybko i sprawnie skomunikować się z bankiem głosów. Kliknij i czytaj więcej 👉

Nasze damskie głosy lektorskie w przyjazny sposób wyjaśniają jak używać markerów firmy Karin. Poniższy film to typowy przykład explainer video – jednej z najpopularniejszych obecnie form internetowej promocji marki. Nie sposób wyobrazić sobie jak miałby wyglądać ten film bez lektora. Dzięki nagraniu lektorskiemu video jest w stanie przekazać w krótkim czasie więcej informacji i dokładniej wyjaśnić ważniejsze zagadnienia. Świetnym sposobem na tanie zdobycie klientów z różnych krajów jest nagranie voice-overu w różnych językach. Do gotowego filmu wystarczy podłożyć nagranie lektorskie wykonane przez native speakera i już możemy promować film zagranicą.  Do poniższego video wykonaliśmy nagrania z lektorkami po polsku, angielsku, niemiecku i hiszpańsku.

🇵🇱 Nagranie język polski: https://www.youtube.com/watch?v=96mbkgc8y1U&t=18s

🇪🇸 Nagranie język hiszpański: https://www.youtube.com/watch?v=IK3coYWsJYc&t=12s

🇩🇪 Nagranie język niemiecki: https://www.youtube.com/watch?v=Vxsd5GrK6Xk&t=11s

telefon:

+48 509 993 164

email:

info@pickavoice.com

Strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

NASTĘPNYM RAZEM JUŻ NIE SZUKAJ

POLUB NAS NA FACEBOOKU I PAMIĘTAJ O NAS PRZY KOLEJNYM NAGRANIU